Rodzaje konewek

Wracają czasy, kiedy to konewki służyły do podlewania roślin. Teraz są one ładniejsze niż kiedyś, mogą one zatem być też, niezłą ozdobą ogrodu. Takie akcesoria do ogrodu można kupić niemalże w każdym sklepie ogrodniczym lub w specjalnym sklepie internetowym, który sprzedaje przedmioty związane z ogrodnictwem.

Konewki do ogrodu

konewki do ogroduObecnie jest kilka rodzai konewek, nie są one już zwykłe proste lecz piękne i nowoczesne. Wyposażenie ogrodu w tej kwestii jest ważne, ponieważ od niego zależy czy nasze rośliny przeżyją upały czy też nie. Gdy nie będziemy mieć konewki, może stać się tak, że nasze zielonki uschną. Teraz jest duży wybór w takich przedmiotach, więc każdy może kupić sobie taki na jaki go stać i jaki mu się podoba. Konewki mają różne uszy, zdarza się nieraz, że mają ich nawet parę. Wtedy łatwiejsze jest ich pochylanie, gdy woda się już kończy. Takie dodatki do ogrodu mogą mieć różną pojemność. Można mieć taką, która pomieści zaledwie 1,4 litra albo taką, która jest w stanie zmieścić aż 6 litrów. Wybór właściwej konewki zależy od osoby, która będzie jej używać. Mniejsze są idealne dla kobiet, zaś większe dla mężczyzn, ponieważ oni są zdecydowanie silniejsi niż płeć piękna. Do grupy konewek często zalicza się również rozpylacze do wody. Są to takie artykuły do ogrodu, które nie są duże, bo zazwyczaj ich pojemność nie przekracza 0,5 litra. Jednakże woda z nich nie ubywa, tak szybko jak ze zwykłej konewki. Dzieje się tak, ponieważ są one w formie spryskiwacza, podobnego jak używa się do mycia szyb.

Rozpylacz w konewce

Trzeba wiele razy przyciskać, aby całą wodę wypsikać, a w konewce wystarczy ją jedynie przechylić. Takie rozpylacze stosuje się do zraszania roślin, aby były one błyszczące i nawilżone.

Warto kupić zwykłą konewkę i rozpylacz, bo te rzeczy pozwolą zachować odpowiednią wilgotność każdej rośliny. Dzięki temu będzie ona długo i pięknie rosła, a na tym zależy każdej osobie, która prowadzi swój ogród.

Konewki Blomus – konewki ze stali nierdzewnej markowych producentów

  • Polub nas